Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings

På lager
Varenr: FFP0721
717,-
 
KØB
En gruppe spanske conquistadorer udforsker de mørke haller i et spansk fort, der er faldet ind i mørket
Som et hold af Conquistador Heroes kan du spille som den frygtløse El Capitan, der leder sine mænd med grænseløse ambitioner, den klassiske Explorer, der leder ekspeditionen gennem jungle-sumpene, den pansrede soldat, en frontlinjejager bevæbnet med en tung armbrøst til spyd alle undtagen den hårdeste af fjender, eller den adrætte og dødbringende duellist, der fægter med tvillingeblade og udvisker grænsen mellem dans og død.

Nye fjender omfatter Drowned Dead, fortabte opdagelsesrejsende, der rejser sig fra vanddybet for at tage deres hævn over de levende, Serpentmen Archers, der holder afstand for at affyre en dødbringende salve af mørke stenpile mod heltene, Temple Guard, en ny race af brutalt Slangemænd, der forsvarer slangekongernes templer med vild grusomhed, og det mægtige Croxin Beast, et massivt krybdyr, der er sluppet løs af Serpentmen som et krigsdyr!

Dette sæt indeholder også helt nyt materiale til Swamps of Jargono OtherWorld (først introduceret i Swamps of Death), en grumset junglesump fyldt med gigantiske insekter, kødædende planter og ondskabsfulde slangemænd. Heltene vil udforske en ny region i Jargono - Slangekongens dal med nye kortfliser, møder, artefakter, verdensevner og fjender til kamp, så du kan udforske sumpene for første gang eller udvide din eksisterende samling.

Indeholder alt, hvad du behøver for at spille en gruppe Conquistador Heroes og udforske slangekongernes dal i Jargono eller eventyr i de spanske forter på jorden: 4 Conquistador Heroes, 6 Drowned Dead miniature, 6 Serpementmen Archer miniaturer, 3 store Temple Guard miniaturer , 1 Croxin Beast XL miniature, 3 Conquistador Footmen Ally miniaturer og 6 kødædende plante miniaturer med baser; plus terninger, kortbrikker, kort, regelbog og referenceark.
1-4 Spiller
120-180 Min
12+ År
Engelsk
  • Anmeldelser (0)
  • 0 Karakter Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings i gruppen SELSKABSSPIL / Strategispil hos Spelexperten
    Skriv ett omdöme

    This product doesn't have any reviews.

Vi tipsar
Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings i gruppen SELSKABSSPIL / Strategispil hos Spelexperten (FFP0721)
Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings
Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings

Tillbehör

Paladin Sleeves 130 x 195 mm Thaddeus
Vi tipsar
55 sleeves til kort i størrelse Premium Wider - Shorter XXL
Køb
Info
41,-

Lignende produkter

Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress - Feudal Japan Allies (Exp.)
1-4
Vi tipsar
Flere og flere hæderlige Samurai-huse falder foran den faldne Shoguns hære.
Køb
Info
286,-
Shadows of Brimstone: Deluxe Playmat (Exp.)
1-4
Vi tipsar
Tilføj lidt farve og stil til dit spillebord!
Køb
Info
413,-
Shadows of Brimstone: Other Worlds - Forest of the Dead (Exp.)
1-4
Vi tipsar
De dødes skov er et skyggefuldt område, der ligger mellem verdener.
Køb
Info
538,-
Shadows of Brimstone: Gates of Valhalla - Frozen Gates (Exp.)
1-4
Vi tipsar
Disse plastikdøråbninger er en fantastisk måde at forbedre dine Brimstone...
Køb
Info
241,-
Shadows of Brimstone: Wasteland Terralisk (Exp.)
1-4
Vi tipsar
Lever dybt under svovlholdigt sand, disse massive insektlignende væsener ligger i v...
Køb
Info
261,-

Andre har også købt

Sleeves Sleevy 57 x 89 mm Regular
Vi tipsar
100 sleeves i størrelse Medium
Køb
Info
27,-
Clip on - Lic Hatsune Miku
Vi tipsar
Officielt licenserede HATSUNE MIKU-bøjler.
Køb
Info
68,-
Paladin Sleeves 63,5 x 89 mm Percival
Vi tipsar
55 sleeves til kort i størrelse Standard
Køb
Info
21,-
Sleeves Sleevy 63,5 x 88 mm Matte
Vi tipsar
100 non-glare sleeves i størrelse Standard
Køb
Info
34,-
Paladin Sleeves 41 x 63 mm Galahad
Vi tipsar
55 sleeves til kort i størrelse Mini American
Køb
Info
20,-
Log ind